رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت خبر داد

راه‌اندازی مراکز مشترک فناوری بین دانشگاه‌های دو وزارت علوم و بهداشت

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه وزارت بهداشت برای راه‌اندازی مراکز مشترک فناوری بین دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت خبر داد.
راه‌اندازی مراکز مشترک فناوری بین دانشگاه‌های دو وزارت علوم و بهداشت

دکتر حسین وطن‌پور در گفت‌وگو با ایسنای جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، یکی از مشکلات حوزه فناوری را عدم ارتباط بین دانشگاه‌های حوزه وزارت علوم با علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: بسیاری از این فناوری‌ها نیازمند محاسبات فنی و مهندسی است که در پی ارتباط بین دانشگاه‌ها محقق می‌شود.

وی در حاشیه رویداد "استارت‌آپ مچ" جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و صنعتی شریف، افزود: عدم برقراری این ارتباط یک عامل محدودکننده بوده و باعث شده بسیاری از ایده‌ها در ذهن دانشجویان علوم پزشکی و اساتید باقی مانده و به محصول تبدیل نشود.

وطن‌پور با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای راه‌اندازی مراکز مشترک فناوری بین دانشگاه‌های وزرات علوم و وزارت بهداشت، گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه‌های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران منعقد شده و به زودی تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز منعقد خواهد شد.

وی ایجاد بستر برای همکاری دانشجویان خلاق پزشکی و فنی را بسیار موثر دانست و گفت: با این برنامه‌ها می‌خواهیم به جایی برسیم که جامعه مهندسین ما در رشته‌های مختلف بتوانند با پزشکان به اتاق عمل رفته و یا در بیمارستان‌ها حضور پیدا کرده و با  ابتکار و خلاقیت خود به بهبود روند فعلی و پیشرفت تولید کالاهای سلامت کمک کنند.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در پایان با اشاره به تشکیلات مراکز مشترک فناوری، عنوان کرد: تشکیلات تعریف شده برای این مراکز مشترک، ایجاد کمیته‌هایی با حضور تعدادی هیات علمی فناور از دانشگاه‌های وزارت علوم و تعدادی پزشک از دانشگاه‌های علوم پزشکی است که با برگزاری جلسات مستمر و با هدف تولید محصول بر روی پروژه‌های مشترک کار می‌کنند.

انتهای پیام

کلید واژه ها: علم و فناوریکارآفرینیدانشگاه شریفجهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتیاستارتاپ مچ


نظر شما :