همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با شرکت‌های فناور کره جنوبی

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۴ کد : ۶۷۰۹ پر بازدیدترین اخبار پژوهش و فناوری
مدیر امور فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از برگزاری نشست مشترک با یکی از شرکت‌های کره جنوبی در راستای افزایش همکاری‌های علمی و فناوری، استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان بین‌المللی در مراکز رشد دانشگاه و همچنین جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی خبر داد.
همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با شرکت‌های فناور کره جنوبی

دکتر حمیدرضا مقیمی در گفت‌وگو با دفتر ایسنا جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر کشور در زمینه‌های متعدد آموزشی و پژوهشی و دارنده رتبه دوم فناوری در کشور مطرح است، اظهار امیدواری کرد که با استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و بین‌المللی و نمایندگان آنها در مراکز رشد دانشگاه، زمینه‌های ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه و صنعت، ارتقای فناوری، تبدیل ایده دانشگاهیان به محصول، کارآفرینی و اقتصاد دانش مدار فراهم شود.

وی با اشاره به استقرار شرکتهای دانش بنیان و فناور در مراکز رشد دانشگاه، اظهار کرد: یکی از اهداف ما جذب شرکت‌های فناور بین‌المللی در کنار سایر شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در مراکز رشد دانشگاه است که این‌گونه نشست‌ها در همین راستا برگزار می‌شوند.

وی با اشاره به همکاری شرکت ایرانی تولیدکننده محصولات شرکت کره‌ای در ایران با مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تصریح کرد: طی همکاری این شرکت با برخی شرکتهای فناوری کشور کره، برخی از خطوط تولید آنها در داخل کشور طراحی و تأسیس شده که علاوه بر توسعه فناوری‌های نوین، می‌توان محصولات آنها را تولید و حتی صادر کرد.

دکتر مقیمی با اشاره به برگزاری جلسات مقدماتی با مدیر توسعه تجارت و پروژه شرکت کره‌ای با هدف انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، اظهار کرد: طی این جلسات مقرر شد که بتوان در قالب شتابدهنده مشترک از همکاری این شرکت‌ها بهره مند شد، به عبارت دیگر دانشگاه به آنها خدمات علمی و دانشگاهی برای توسعه محصول و دانش فنی ارائه کرده و در مقابل آنها نیز در دانشگاه برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و تقویت و رشد هسته‌های فناور و شرکت‌های رشد نوپا، کمک و سرمایه گذاری می‌کنند.

وی با اشاره به معرفی شرکت کره‌ای توسط نماینده آن شرکت، اظهار کرد: شرکت مذکور دارای محصولات متعدد و هوشمند جهت استفاده در منزل، مطب و بیمارستان در زمینه‌های تشخیصی شامل کیت‌های ایمونواسی، الایزا، تشخیص بیماری‌های عفونی مانند HIV و Zika، تشخیص مشکلات قلبی و … است.

وی ادامه داد: این شرکت متعلق به کره جنوبی تولید کننده مواد اولیه نیز بوده و محصولات این شرکت دارای تأییدیه FDA و اتحادیه اروپا است و سهم قابل توجهی از بازار را داشته و با کشورهایی چون چین، هند و اندونزی همکاری تولیدی دارد.

انتهای پیام

کلید واژه ها: فناوریجهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی


نظر شما :