تسهیلات اقتصادی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای مدافعان و حافظان سلامت

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۵۰۲۵ پر بازدیدترین اخبار اخبار دانشگاه
مدیر امور رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارایه خدمات متناسب با نیازهای مخاطبان را از اولویت‌های این مدیریت عنوان کرد و گفت: این تصمیم از آنجا گرفته شد که طبق نتیجه نظرسنجی که برای نخستین بار از طریق سامانه پیامکی این مدیریت انجام شده، ارایه خدمات و تسهیلات اقتصادی به عنوان اولویت نخست همکاران دانشگاه تعیین شد.
تسهیلات اقتصادی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای مدافعان و حافظان سلامت

به گزارش ایسنا دفتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مهندس مهرداد اسماعیلی درباره اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های آتی حوزه مدیریت امور رفاهی دانشگاه در شرایط اپیدمی بیماری کووید۱۹، اظهار کرد: افزایش حق مسکن کارکنان، تخصیص تسهیلات خرید مسکن، تسهیلات خرید خودرو و تسهیلات خرید سیستم آموزش مجازی را به عنوان بخشی از اقدامات جدید مدیریت امور رفاهی دانشگاه در شرایط اپیدمی بیماری کووید۱۹ است.

 وی همچنین برنامه ریزی در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری با ارایه خدمات متنوع رفاهی را از اهداف مهم این مدیریت عنوان کرد و با اشاره به طراحی شعار این مدیریت مبنی «پیشگام در جهت ارائه خدمات رفاهی به همکاران بهشتی» ، گفت: خدمات رفاهی دانشگاه در این ایام تا حد امکان به صورت کارت ورود و بلیت های الکترونیکی و تعریف کدهای تخفیف اینترنتی صورت گرفت که این مهم برای نخستین بار اتفاق افتاد.

مدیر امور رفاهی با بیان این که خدمات ارایه شده این مدیریت، در سه گروه همکاران دانشگاهی، بازنشستگان  و فرزندان آن‌ها دسته بندی شده است، گفت: جلسات متعددی با حضور کارشناسان ما در مدیریت امور رفاهی با هدف ارایه برنامه‌های مطلوب و کارآمد ویژه مخاطبان برگزار شد تا بتوانیم خدمات مورد نیاز دانشگاهیان فرهیخته را به بهترین شکل ممکن فراهم کنیم.

طراحی خدمات رفاهی ویژه فرزندان و خانواده‌های بهشتی

اسماعیلی در ادامه با بیان این که همراهی با خانواده‌های دانشگاهیان یکی دیگر از دغدغه‌های مدیریت امور رفاهی است، گفت: ارایه خدمات رفاهی به فرزندان و خانواده‌های کارکنان دانشگاه از مهم‌ترین برنامه های این مدیریت است و در همین راستا تاکنون خدمات گوناگونی به این عزیزان ارایه شده است.

وی ارایه شرایط ویژه به منظور تسهیل دریافت تبلت، تلفن همراه، لپ تاپ و... جهت فرزندان کارکنانی که نیازمند آموزش مجازی در دوران تحصیل خود هستند را با همین هدف عنوان کرد و گفت: بازگشایی مهد کودک دانشگاه با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و با هدف رفع دغدغه‌های همکاران کادر درمان یکی دیگر از اقدامات این مدیریت در این ایام بوده است.

دانشگاهیان پورتال مدیریت امور رفاهی را رصد کنند

وی در همین راستا یکی دیگر از اولویت‌های مدیریت امور رفاهی را اطلاع رسانی حداکثری عنوان کرد و گفت: تغییر منوهای پورتال مدیریت امور رفاهی و ارایه اطلاعات کامل در این پورتال به نشانی refahi.sbmu.ac.ir با هدف دسترسی آزاد اطلاعات رفاهی به مخاطبان و پیشگیری از مراجعه حضوری جهت دریافت اطلاعات، به روزرسانی و انتشار اخبار کلیه اقدامات مدیریت امور رفاهی با هدف اطلاع رسانی حداکثری در پورتال مذکور و پورتال معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، انجام مکاتبه با مدیران مراکز و اطلاع رسانی از طریق سامانه پیام رسان اتوماسیونی مدیریت و سامانه ارسال پیامک انبوه با هدف پوشش حداکثری مخطبان ما از برنامه های مدیریت امور رفاهی صورت پذیرفته است.

اسماعیلی در ادامه افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته با این هدف مکاتبه با کلیه مراکز تابعه دانشگاه جهت معرفی و اخذ مشخصات رابطین رفاهی مراکز بوده که برای نخستین بار با راه اندازی شبکه اجتماعی رابطین مراکز، اقدامات رفاهی در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاع رسانی می‌شود.

وی در ادامه اجرای خدمات رفاهی به مناسبت های گوناگون را از دیگر برنامه های این مدیریت عنوان کرد.

 مدیر رفاهی دانشگاه با بیان این که این مدیریت با هدف قدردانی از زحمات ارزنده خانواده بزرگ دانشگاه و رفع گوشه‌ای از دغدغه‌های اقتصادی عزیزان مدافع سلامت، تسهیلات اقتصادی متنوعی را در شش ماه نخست سال ۱۳۹۹ ارایه داد، گفت: با هدف پاسخ به درخواست مخاطبان یکی از مهم ترین دغدغه‌های مخاطبان فرهیخته دانشگاه مسائل اقتصادی و دریافت تسهیلات در این زمینه بود؛ به همین مناسبت مدیریت امور رفاهی طی جلسات متعددی در شش ماهه نخست سال، تفاهم نامه‌های متعددی را با بانک های سراسری از جمله بانک های صادرات، رسالت، کارآفرین و.. منعقد کرد. در همین بازه ۱۰۰۲ نفر از همکاران دانشگاه موفق به دریافت تسهیلات اقتصادی شدند، که این تسهیلات اعم از وام قرض الحسنه، وام جعاله، وام خرید کالا، وام خرید ماشین و... بوده است.

وی در همین راستا از دریافت کلیه مدارک متقاضیان تسهیلات اقتصادی بانک قرض الحسنه مهر ایران و ضامنین، در این مدیریت به جای مراجعه حضوری آنان به بانک و ثبت نام اینترنتی کلیه متقاضیان دریافت تسهیلات اقتصادی بانک رسالت در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس خبر داده و گفت: از دیگر اقدامات این مدیریت در زمینه ارایه تسهیلات اقتصادی می توان به اجرای طرح «ارزش گذاری سلامت –طرح صبا-» بانک کارآفرین با هدف ارائه تسهیلات اقتصادی ویژه و کم بهره ویژه مدافعان و حافظان سلامت برای نخستین بار در دانشگاه خبر داد.

افزایش سقف مساعدت دانشگاه در پرداخت بیمه تکمیلی پس از پنج سال

اسماعیلی با اشاره به خدمات حوزه بیمه مدیریت امور رفاهی گفت: این مدیریت در ابتدای سال جاری قراردادی را جهت پوشش بیمه تکمیلی درمان کارکنان دانشگاه با شرکت خدمات بیمه‌ای فرجام پوشش( بیمه ایران) منعقد کرد که بیمه مذکور سه طرح ( الف، ب، ج) را پوشش می دادکه مخاطبان دانشگاهی می توانستند هر یک از طرح ها را بر حسب نیاز انتخاب کنند. این بیمه با بیش از ۱۵۰۰۰ مرکز درمانی، مطب، کلینیک و... طرف قرارداد بوده و خدمات آن لاین قابل قبولی را به مخاطبان ما ارایه می دهد.

وی افزود: در همان ابتدای قرارداد مبلغ مساعدت دانشگاه در پرداخت بیمه تکمیلی افزایش یافت، که این موضوع شامل تمامی افراد متقاضی بیمه تکمیلی و افراد تحت تکفل آنان بود. یکی دیگر از اقدامات مدیریت امور رفاهی دانشگاه در زمینه خدمات بیمه‌ای افزایش سقف بیمه عمر و حوادث کارکنان(اجباری) دولت بود.

مدیر امور رفاهی یادآور شد: به منظور همکاری هرچه بهتر با همکاران خدوم مراکز درمانی و بیمارستان ها که از مراکز اصلی پذیرش بیماران کرونایی هستند، شرکت سهامی بیمه ایران، اقدام به استقرار نمایندگان خود در اکثر حوزه های تابعه دانشگاه کرد و با توجه به این که در زمان شیوع انواع اپیدمی آزمایش‌های مختص به این بیماری در تعهد هیچ بیمه گری نیست و نظر به نیاز کارمندان دانشگاه خصوصاً همکاران دانشکده دندانپزشکی که به طور مستمر با مراجعین سالم در تماس اند، مطابق توافقات انجام شده با شرکت سهامی بیمه ایران، این شرکت کلیه آزمایشات مثبت کووید۱۹ و تکرار منفی آن را تا سقف تعهد بیمه شده متقبل شد.

اسماعیلی در ادامه از تخصیص تسهیلات ویژه شرکت بیمه ایران تحت عنوان «حافظان سلامت» با هدف پوشش انواع بیمه ها ویژه همکاران دانشگاه خبر داد.

خبرهای خوبی از برنامه های متنوع رفاهی در راه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مدیر امور رفاهی دانشگاه با اشاره به برخی برنامه‌های آتی این مدیریت از پیگیری‌ها و مذاکرات صورت گرفته در خصوص انعقاد تفاهم نامه با شرکت های خودروساز خبر داده و گفت: علاوه بر این موضوع، مدیریت امور رفاهی با حمایت های معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، پس از پنج سال حق مسکن کلیه کارکنان دانشگاه -به غیر از اعضای محترم هیئت علمی- را ۱۵ درصد افزایش داده و برای نخستین بار وارد فاز تخصیص تسهیلات مسکن برای همکاران بهشتی شد؛ که به زودی در هر دو موضوع خبرهای خوبی را برای مخاطبان عزیزمان داریم.

انتهای پیام


نظر شما :