رئیس جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای عنوان کرد؛

سلامت و ایمنی در محیط کار یکی از ارکان مهم توسعه منابع انسانی

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۵ کد : ۷۰۵۷۱ پر بازدیدترین اخبار تاپ خبر
دکتر حمید حمزه‌زاده در پیامی به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، ضمن تبریک این روز به متخصصان و دست‌اندرکاران این حوزه، ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را مؤلفه‌ی اساسیِ حفظ و بقای هر کسب‌وکاری برشمرد و هزینه‌کردن در این راستا را بهترین نوع سرمایه‌گذاری باهدف بهره‌وری سازمانی اعلام کرد.
سلامت و ایمنی در محیط کار یکی از ارکان مهم توسعه منابع انسانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر حمید حمزه‌زاده ، رئیس جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار کارگران که فرمودند " مسئله مهم دیگر ایمنی نیروی کاری است، نیروی کار بایستی در محیط کار دچار آسیب نشود." را  مایه دلگرمی و همچنین نقشه راه سازمان ها و مراکز مسئول در حوزه ایمنی و بهداشت کار دانست.

دکتر حمید حمزه زاده با اشاره به خدمات مرکز تخصصی HSSE در جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه عظیم ملی، با راه‌اندازی مرکز تخصصی HSSE و مدیریت خطر، در کنار خدمات متنوع تخصصی و فوق‌تخصصی مرتبط با حوزه سلامت، ایمنی، امنیت، محیط‌زیست و مدیریت خطر، در جهت تدوین و ارائه بسته‌های خدمتی مرتبط با سلامت شغلی کارکنان در محیط کار، تلاش‌های ارزشمندی را به طور ویژه برنامه‌ریزی و اجرا نموده و آماده ارائه این خدمت و هرگونه همکاری و مشارکت با صنایع و کارخانجات، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و نهادهای آموزشی و پژوهشی، مجتمع‌ها و مراکز تحقیقاتی مرتبط با حوزه HSE، است.

وی بیان کرد: روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، فرصتی مغتنم برای تقدیر از تلاشگرانی است که با مهر و امید، روحیه‌ای سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیر، در شرایط سخت و دشوار، رسالت سنگین حفظ سلامت شغلی افراد را بر دوش می‌کشند. جهادگرانی که با توان خود در این راه کوشیده و با تلاشی مضاعف در مسیر سلامت شغلی و حرفه‌ای جامعه به‌ویژه جامعه خدوم و زحمت‌کش کارگری، دست از هیچ کوششی فروگذار ننموده‌اند.

گفتنی است، هر ساله به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای مصادف با 28 آوریل و مقارن با 8 اردیبهشت، شعاری از سوی سازمان بین‌المللی کار (ILO) طراحی و عرضه می‌شود که شعار سال جاری (1403 شمسی و 2024 میلادی)، " زمان رو به اتمام است، هم اکنون از ایمن وسالم بودن محیط کار خود در شرایط تغییرات اقلیمی اطمینان حاصل کنید. "  تعیین شده است.

کلید واژه ها: محیط کار ایمنی بهداشت سلامت شغلی


نظر شما :