پر بازدیدترین اخبار - آرشیو

۱۶ بهمن ماه؛

کنگره چالش‌های بالینی در زنان، مامایی و نازایی برگزار می‌شود

سومین کنگره چالش‌های بالینی در زنان، مامایی، نازایی (DTOGI) توسط گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با همکاری انجمن علمی زنان و مامایی ایران و مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های زنان ۱۶ تا ۱۸ بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
رییس بخش پیوند اعضا بیمارستان طالقانی تهران مطرح کرد

ضرورت سیاستگذاری کلان در پیوند کبد کشور

رییس بخش پیوند اعضای بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به راه‌اندازی شورای پیوند در این بیمارستان، گفت: تشکیل شورای پیوند در استفاده بهینه از زمان و هزینه و دستیابی به بهترین نتیجه درمانی موثر بوده و به عنوان یک سیاستگذار علمی اقدام می‌کند.

ادامه مطلب
۳۰ بهمن؛

کنگره سلامت مردان برگزار می‌شود

چهارمین کنگره سلامت مردان و دوازدهمین کنگره مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری ۳۰ بهمن تا ۲ اسفند ماه سال جاری در تالار ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته دانشگاهی و سیاستگذاران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛

آزمون ورودی دوره MPH ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان ۲ بهمن برگزار می‌شود

آزمون ورودی دوره(MPH) Master in Public Health ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه که مهلت ثبت نام آن تا آخر وقت امروز شنبه ۲۸ دی ماه تعیین شده بود، چهارشنبه ۲ بهمن برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
رییس دانشگاه خبر داد

گسترش همکاری‌های علمی علوم‌پزشکی شهید بهشتی با کشورهای آسیای میانه

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دیدار با رایزن علمی ایران در مسکو و سرپرست دانشجویان در کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین و آسیای میانه، بر گسترش همکاری‌های علمی این دانشگاه با کشورهای آسیای میانه تاکید کرد.

ادامه مطلب

توصیه‌های تغذیه‌ای جهت پیشگیری از چاقی و بیماری‌های غیرواگیر

مطالعات اخیر حاکی از افزایش سریع میزان بروز اضافه‌ وزن و چاقی در همه گروه‌های سنی به خصوص کودکان و نوجوانان است و در این راستا اضافه ‌وزن و چاقی به عنوان یک مشکل اپیدمیک در دنیا مطرح بوده و در افزایش شیوع بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر نقش دارد.

ادامه مطلب

مهمترین علل مرگ در کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه

شاخص مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه، مقیاسی برای اندازه‌گیری میزان توسعه و رفاه هر کشور است و تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت کودکان به عنوان گروه آسیب‌پذیر جامعه در خدمات بهداشتی و درمانی هر کشور جایگاه ویژه دارد.

ادامه مطلب
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

بستر فعالیت ذائقه‌های فرهنگی و سیاسی مختلف فراهم شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر لزوم حاکمیت نگاه عدالت محور بر فعالیت‌های دانشجویی در حوزه‌های مختلف، گفت: در دانشگاه باید برای فعالیت ذائقه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گوناگون در چارچوب قانون، شرایط مناسب فراهم باشد.

ادامه مطلب
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

مصرف آنتی بیوتیک در کشور ۱۶ برابر استاندارد جهانی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سرانه مصرف آنتی بیوتیک در ایران را ۱۴ تا ۱۶ برابر استاندارد جهانی عنوان کرد و گفت: با مصرف بالای آنتی بیوتیک‌ها به مقاومت‌های میکروبی دامن نزنیم.

ادامه مطلب
رییس مرکز تحقیقات ژنومیک:

راه‌اندازی پایگاه ژنوم جمعیت کشوریک ضرورت اجتناب ناپذیر است

رییس مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با انتقاد از پراکندگی اطلاعات ژنوم کشور، عنوان کرد: وزارت بهداشت باید برای تجمیع اطلاعات ژنوم جمعیتی کشور پیشقدم شده و با ایجاد هماهنگی بین مراکز تحقیقاتی و ارایه دهنده خدمات تشخیصی ژنوم، این اطلاعات را جمع‌آوری، نگهداری و طبق صلاحدید در اختیار ذینفعان قرار دهد، چرا که این مساله بسیار مهم و حاکمیتی است.

ادامه مطلب
اقدام وزارت بهداشت در پاسخ به اعتراض دانشجویان به فزایش نرخ آزادسازی مدارک":

شرط الزام ارایه خدمت در بخش دولتی برای آزاد سازی مدارک دانشجویان حذف شد

جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تماس‌هایی با ایسنا، ضمن اعتراض به ابلاغیه جدید وزارت بهداشت مبنی بر "افزایش ناگهانی چندین برابری نرخ آزادسازی تعهدات تحصیلات رایگان"، خواستار اصلاح آن شدند.

ادامه مطلب
در جلسه شورای عالی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح شد

لزوم حمایت مالی دانشگاه از فعالیت‌های علمی اساتید بازنشسته

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ظرفیت های علمی و اجرایی اساتید بازنشسته بر ضرورت افزایش تعامل دانشگاه با آنان تاکید کرد.

ادامه مطلب
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبرداد

ساعات کشیک موظفی دستیاران کاهش یافت/اقدام جهت پوشش بیمه حرفه‌ای دستیاران

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اقدامات حمایتی این دانشگاه از دستیاران رشته‌های علوم پزشکی، از کاهش ساعات کشیک دستیاران، تخصیص بودجه برای ساماندهی پاویون ها و اقدام در جهت پوشش بیمه حرفه ای دستیاران خبر داد.

ادامه مطلب
در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد

توضیح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره اقدام به خودکشی دستیار این دانشگاه

در پی انتشار خبری در فضای مجازی و کانال های دانشجویی مبنی بر اقدام به خودکشی یکی از دستیاران سال یک ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان طالقانی به دلیل آنچه که "فشار کاری بالا" و "کشیک‌های سنگین" عنوان شده بود، قائم مقام معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح این حادثه گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و پس از بررسی موضوع از کانال‌های مختلف، " موضوع فشار کاری و کشیک های طولانی" به عنوان علت این حادثه، اثبات نشده و صحت آن را تایید نمی‌کنم.

ادامه مطلب