پر بازدیدترین اخبار - آرشیو

تعطیلی دو هفته‌ای؛ فرصتی طلایی برای ردیابی فعال بیماران کرونایی و قرنطینه سازی

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: تعطیلی دو هفته‌ای تهران فرصتی طلایی برای ردیابی فعال مبتلایان به کرونا است تا با قرنطینه و ایزولاسیون آنان شیوع بیماری را کاهش دهیم.

ادامه مطلب

HPV و یک سرطان زنانه

یک متخصص بیماری‌های زنان با اشاره به مهمترین راه‌های انتقال ویروس HPV، روش‌های جلوگیری از ابتلا و همچنین درمان آن را تشریح کرد.

ادامه مطلب
ستاری در رونمایی از خط تولید کیت سریع آنتی ژن کووید ۱۹:

در حوزه داروهای جدید و تجهیزات پزشکی اتفاقات خوبی رخ داده است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه در حوزه داروهای جدید و تجهیزات پزشکی اتفاقات خوبی رخ داده گفت: بسیاری از محصولات این حوزه در ۵ تا ۶ ماهه اخیر تولید و روانه بازار شده است.

ادامه مطلب

تسهیلات اقتصادی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای مدافعان و حافظان سلامت

مدیر امور رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارایه خدمات متناسب با نیازهای مخاطبان را از اولویت‌های این مدیریت عنوان کرد و گفت: این تصمیم از آنجا گرفته شد که طبق نتیجه نظرسنجی که برای نخستین بار از طریق سامانه پیامکی این مدیریت انجام شده، ارایه خدمات و تسهیلات اقتصادی به عنوان اولویت نخست همکاران دانشگاه تعیین شد.

ادامه مطلب
در وبینار هیات رییسه دانشگاه علوم پرشکی شهید بهشتی با نودانشجویان مطرح شد

تاکید بر ایجاد فرصت بیان سلایق و نظرات سیاسی و اجتماعی در دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ایجاد فضای دوستانه و فرصت بیان سلایق و نظرات سیاسی و اجتماعی در دانشگاه گفت: شکل گیری تشکل‌های سیاسی، کانون‌ها و نهادهای علمی، فرهنگی و بسیج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نمونه بارز حضور پررنگ دانشجویان دانشگاه در عرصه‌های مختلف است.

ادامه مطلب
در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد

مقایسه علمی واکسن "فایزر" با سایر واکسن‌ها

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن مقایسه واکسن فایرز با سایر واکسن‌های مطرح شده علیه کووید ۱۹، اظهار کرد: در حالیکه اکثر واکسن‌ها پروتئین Spikeویروس را هدف قرار داده‌اند و یا مبتنی بر وکتور ویروسی هستند، واکسن فایزر یک snippet در RNA ویروس را هدف گرفته است.

ادامه مطلب
سیزدهمین دوره آموزش مجازی و حضوری  " تربیت مربی کلاس‌های آمادگی دوران بارداری "برگزار می‌شود
توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی؛

سیزدهمین دوره آموزش مجازی و حضوری " تربیت مربی کلاس‌های آمادگی دوران بارداری "برگزار می‌شود

به همت دپارتمان مامایی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، دوره آموزشی " تربیت مربی کلاس‌های آمادگی دوران بارداری " ویژه کارشناسان مامایی با ۶۰ ساعت آموزش تئوری و عملی برای سیزدهمین بار برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

نشریات دانشگاهی محل تولید اندیشه‌هاست

جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه و دانشجویان فعال در این حوزه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت مجازی برگزار شد.

ادامه مطلب
به بهانه روز جهانی دیابت

قاتل شیرینی که زندگی را به کاممان تلخ می‌کند

عضو هیئت ‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دیابت یک بیماری شایع است، گفت: حدود ۵ تا ۶میلیون فرد مبتلا به دیابت در کشور وجود دارد و روزبه‌روز به این آمار افزوده می‌شود، چنانچه این بیماری کنترل نشود عوارض آن غیرقابل‌ بازگشت است.

ادامه مطلب

برای مبتلایان به کرونا با تجربه شخصی نسخه نپیچید

عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که تجربیات شخصی و اطلاعات غلط و بدون پایه و اساس علمی درباره درمان کرونا به سرعت در جامعه پخش می‌شود، گفت: نمی‌توان صرفا تجربه شخصی یک فرد در درمان کرونا را به کل جامعه تعمیم داد.

ادامه مطلب
در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد؛

آزمون آنلاین پروتکل‌های بهداشتی کرونا برای دستیاران طب داخلی

مدیر گروه طب داخلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آزمون آنلاین پروتکل‌های بهداشتی کرونا برای دستیاران طب داخلی بصورت آنلاین، درهفت بیمارستان آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.

ادامه مطلب

علایم اصلی ۴ مرحله کووید - ۱۹

فوق تخصص ریه بیمارستان مسیح دانشوری، ویروس COVID-۱۹ را شایع ترین علت ایجاد سینه پهلو (پنومونی) در ماه‌های گذشته عنوان کرد که منجر به بروز موارد شدید بیماری، سندرم زجر تنفسی حاد و درنهایت مرگ بیمار می‌شود.

ادامه مطلب
رییس مرکز تحقیقات فیزیولوژی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم مطرح کرد

جدیدترین دلایل بروز دیابت و روزنه‌های امید برای درمان آن

رییس مرکز تحقیقات فیزیولوژی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با اشاره به مطالعه مروری انجام شده در این مرکز تحقیقات، در خصوص عوامل پیدایش دیابت نوع ۲ و تاثیر آن بر روش‌های درمان و پیشگیری، گفت: شناخت این عوامل و بررسی‌های پژوهشی بر روی آن می‌تواند مسیرهای درمانی و کنترل بهتر در بیماران دیابتی را هویدا کند.

ادامه مطلب

وجود خطای سیستماتیک در آی‌سی‌یوها/ یکپارچه نبودن پروتکل درمانی کرونا در نقاط مختلف کشور

یک فوق تخصص مراقبت‌های ویژه با اشاره به برخی دلایل افزایش آمار ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کرونا در کشور، به ناکافی بودن میزان تست‌های تشخیصی،  یکپارچه نبودن پروتکل درمانی در نقاط مختلف کشور، وجود خطای سیستماتیک در آی‌سی یوها و در کنار آن کمبود تاسیسات و تجهیزات بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: عدم ردیابی بیماران کرونایی و افراد در تماس با آنها و همچنین عدم رعایت قرنطینه واقعی از سوی برخی بیماران از مهمترین عوامل تاثیرگذار در افزایش آمار ابتلا و به تبع آن آمار فوتی‌ها در کشور  است.

ادامه مطلب